Novinky

19.3.2024 Pejsek je již zadaný. Na konec budeme hledat ten nejlepší nový domov pro jednoho pejska z našeho vrhu "G" a to konkrétně pro pejska Galactic Groot Skotské jaro. Vypadá to, že bude menší velikosti (odhadem cca 33 cm), proto pro něj hledáme domov jen jako společníka nebo na sport. Z vrhu je nejmenší, ale rozhodně se mezi svými většími bráchy dokáže prosadit, je velice akční (jako celý tento vrh), miluje hračky a rád se s člověkem přetahuje. Do nového domova bude odcházet minimálně 3x odčervený, očkovaný, s čipem a pet pasem, bude mít hotové klinické vyšetření očí a genetický test na CEA DNA. Co se týká ostatních genetických testů, tak je MDR1 +/- a DM negativní po rodičích. Rodiče i prarodiče pejska jsou také vyšetřeni na pohybový aparát DKK, DLK a patelly. Samozřejmostí je kupní sklouva a doživotní chovatelský "servis". Otec tohoto vrhu je Deuce Sparks of the Tempest, pejsek s úžasnou povahou a skvělou chutí do práce. Má splněno mnoho zkoušek z různých sportů, ale nejvíce se se svojí paničkou věnují záchranařině, kde se neztratí ani na velkých závodech jako je MČR. Matka je Dream Daisy Skotaké jaro se kterou se věnujeme především hoopers a poslušnosti, kde má splněnou zkoušku ZOP.

6.2.2024 se u nás narodil vrh "G" Skotské jaro. Narodilo se nám pět štěňátek - všechno pejskové. Kluci krásně rostou a Daisy se vzorně stará. Více o vrhu najdete na stránce aktuální vrh.

24.12.2022

2.12.2022 Koncem srpna jsme byli na speciální výstavě v Nemošicích, kde si Olča odvezla V1 BOV. Na výstavě se předvedly i naše odchovy a to Findish Beauty se znamkou VN2, Faerie Fox - VN4 a Casper - V4 a stal se chovným psem, také jsme zde nechávali zbonitovat Ennie, která se tak stala chovnou fenou. Koncem září jsme se pak zúčastili krajské výstavy psů v Praze, kde Ennie získala V1 Vítěz třídy mladých, Daisy V1 Vítěz třídy, Krajský vítěz a Olča V1 Vítěz třídy veteránů a 2. nejhezčí veterán celé výstavy. V říjnu si Daisy splnila svojí první zkoušku a to ZOP na velmi dobře a s Ennie jsme byli v průběhu listopadu na dvou zkouškách z dogdancingu, kde splnila HtM1, F1 a DwD1 na výborně a stala se tak Master of Dogdancing 1. stupně.

25.8.2022 Od poslední aktualizace jsme se s Ennie zúčastnili pár dalších výstav, kde největší úspěch měla na MVP v Praze kde si odvezla V1/5 CAJC, BOJ od Bc. Jitky Reslerové, zkusili jsme také naše první zkoušky z dogdancingu a Ennie se podařilo splnit MD1 a DWD1. Olča se předvedla ve třídě veteránů a získala 2x V2, 2x V1, 2x BOV a 3. BIS Veterán na MVP v Praze. Olinka nás ani ve svých 8 letech nepřestane překvapovat.

31.5.2022 Na začátku května Ennie byla na vyšetření patell s výsledkem 0/0. Také jsme se zúčastnili MVP v Litoměřicích, kde posuzovala Šárka Dreslerová a kde Ennie získala hodnocení V1/4 CAJC, BOJ. Z obou výsledků máme radost.

14.4.2022 Všechna štěnda jsou již nějakou dobu u svých nových majitelů, jsou tedy přesunuty z aktuálního vrhu do odchovů. S Ennie jsme se 9.4 zúčastnili NVP Ostrava (přesunutá do Brna), kde si v mladých odvezla hodnocení V4 a moc hezký posudek. Také Ennie přišel genetický test na DM s výsledkem negativní.

7.3.2022 Štěndům bude zítra již 7 týdnů. Jsou očipovaní, mají výsledky genetického vyšetření na CEA, klinické vyšetření na oční vady a již zítra nás čeká očkování a štěnda budou připravena na odchod k novým páníčkům. Přidali jsme aktuální fotky v necelých 7 týdnech a najdete je i s výsledky na stránce štěňat.

25.1.2022 Minulý týden 18.1. se u nás narodil vrh "F". Máme 5 štěňátek z toho 2 zlaté fenky, 1 tricolorní fenku a 2 tricolorní pejsky. Nějaké zájemce již máme, ale definitivně se budeme rozhodovat až okolo 6 týdne, pokud tedy máte zájem, napište nám na email něco o sobě a co byste s pejskem chtěli dělat.

24.12.2021

9.10.2021 Po delší době aktualizace stránek. Empress Elfie odešla na začátku prázdnin ke svým novým majitelům a Elegant Ennie zůstala u nás jako pokračovatelka po Olče. Keissi na MVP v Brně 15.8. získala hodnocení V1 BOV a dokončila titul Veterán champion. Ani s Ennie jsme nezaháleli a na dvou krajských výstavách si odvezla VN4 a VN1 a zkusili jsme štěstí i na Světové výstavě psů v Brně, kde si od paní rozhodčí Wagner Ruth odvezla VN1 a Světovou naději 2021.

25.6.2021 Štěnda měla včera 7 týdnů. Minulý víkend byla na čipování a vyšetření očí u MVDr. Beránka s výsledkem negativní a tento týden na očkování a byl jim odebrán stěr na vyšetření MDR1, který by měl v brzkých dnech přijít a který doplníme fenkám na kartu vrhu.

29.5.2021 Štěnda měla ve čtvrtek 3 týdny. Proběhlo focení a vymysleli jsme jim jména, které přiřadímě k fenkám až podle toho jak, se nám k nim budou hodit.

15.5.2021 Minulý týden se nám narodil vrh "E". Více informací najdete na stránce aktuálního vrhu.

11.2.2021 Minulý týden jsme byli s Olčou u MVDr. Beránka na opakovaném klinickém vyšetření očí s výsledkem prostá všech očních vad.

24.12.2020

17.11.2020 Daisy přišel genetický test na DM (degenerativní myelopatie) s výsledkem normal (negativní) z čehož máme velikou radost. Přidali jsme také její aktuální fotky k 20 měsícům věku.

29.9.2020 O víkendu se konala Klubová výstava psů Sheltie club CZ v Přestavlkách. Rozhodčí byla Krystyna Szulc z Polska. Daisy se hezky předvedla a od paní rozhodčí si odnesla hodnocení V3/8. Na této výstavě jsme Daisy zrovna i zbonitovali. Má 35 cm, je plnochrupá a se skvělým bonitačním hodnocením se stala chovnou fenou.

19.9.2020 Za uplynulý měsíc jsme s Daisy objeli hned 3 výstavy. Nejdříve jsme byli 29.8. na Krajské výstavě psů v Horních Počernicích, týden na to byla Národní výstava psů Floracanis Olomou a nakonec Klubová výstava Chropyně. Z těchto výstav si Daisy odvezla 1x Vítěz třídy, 1x Krajský vítěz, 1x CAC a 1x rCAC. Na NVP Floracanis Olomouc byla i Keissi a ta si odvezla V1 BOV. Na fotce jsou holky v Olomouci s částí smečky Manepo Ideál.

7.7.2020 Zúčastnili jsme se Krajské výstavy psů ve Staňkově 6.7.2020. Posuzoval MVDr. František Šimek. Keissi se poprvé předvedla ve třídě veteránů a odnesla si V1 Vítěz třídy veteránů, Daisy si vyběhala V1 Vítěz třídy, Krajský vítěz a Olča si odnesla V1 vítěz třídy čestné a v závěrečných soutěžích Nejlepší z čestných tříd - 1. místo (posuzovala Olga Dolejšová). Fotka pořízena před závěrečnými soutěžemi.

31.5.2020 Přišli nám výsledky rentgenů naší Daisy. Vyhodnocoval je MVDr. Snášil. A výsledky jsou DKK A, DLK 0/0, Spondylóza 0. Máme velikou radost. Všechny výsledky najdete na její osobní stránce.

11.3.2020 V pondělí jsme byli s Daisy na vyšetření luxace čéšky (patelly). Vyšetření prováděl MVDr. Petr Drahotský. Pan doktor nám sdělil, že nic neobvyklého neshledal a výsledek je tedy 0/0. Máme velikou radost. Také Olče konečně přišel certifikát s C.I.B a je tedy oficiální Mezinárodní šampion krásy.

29.2.2020 Jsme se zúčastnili Krajské výstavy psů v Lysé nad Labem. Posuzoval pan Ladislav Kukla. Daisy se hezky předvedla a odnesla si V1 Vítěz třídy mladých a nakonec i Vítěz Lysé nad Labem, tedy vítěz plemene.

2.2.2020 Včera jsme byli na MVP v Brně. Posuzoval pan Milan Krinke. Jeli jsme jen s Daisy, která byla poprvé v hale. Všechno zvládla nad naše očekávání a odnesla si hezký posudek a ocenění V1 CAJC, BOJ a tímto se také kvalifikovala na Cruft´s 2021.

13.12.2019 Minulý týden, tedy 7.12., jsme byli s Olčou na Slovensku v Nitře. Olča se hezky předvedla a odvezla si V1 CAC a tím dokončila Slovenského šampiona krásy.

28.9.2019 Minulý víkend jsme byli na Klubové výstavě psů v Přestavlkách. Daisy byla moc šikovná a hezky se vředvedla. Olča se proběhla jen ve třídě čestné, kde byla první. Hned po výstavě jsme jeli s Olčou na zkoušku vloh v pasení, kterou splnila na výborně. V neděli jsme pak jeli na zkoušku HWT - TS, kterou Olča splnila na 89 bodů a známku velmi dobře. 

15.9.2019 Po delší době opět aktualizujeme stránky. Mezi tím jsme se zúčastnili Duodanube Bratislava. Olča si vyběhala 2x r.CAC, Daisy 2x VN1 a v sobotu si odvezla minititul Slovenský šampion štěňat. Minulý týden, tedy 7.-8.9., jsme si udělali výlet do Gradišky. Během jednoho víkendu byly hned 3 výstavy (2x CACIBová a 1x CACová). Olča si vyběhala 3x CAC, 2x CACIB a 3x BOB. Tímto splnila podmínky pro udělení C.I.B - mezinárodní šampion. Dále splnila podmínky pro získání šampiona Bosny a Hercegoviny, šampiona Srbské republiky, Grand šampiona Bosny a Hercegoviny a díky tomu, že získala 3x BOBa si odvezla i Gradiška winner. Máme velikou radost.

9.7.2019 Tento víkend, tedy 6.7-7.7., jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů ve Velké Idě na Slovensku. V sobotu posuzoval slovenský rozhodčí Vladimír Piskay a v neděli maďarský rozhodčí Székely István. Olča si po oba dva dny odvezla V1 CAC, CACIB a BOS a Daisy si odvezla hodnocení Velmi nadějná 1.

6.6.2019 V neděli 2.6. jsme se zúčastnili Klubové výstavy v Humpolci. Posuzoval pan Milan Krinke a Olča si ovezla V1 a CAC. Máme radost.

12.5.2019 Včera jsme se zúčastnili Krajské výstavy psů v Hradci Králové. Vystavovali jsme jen Olču. Posuzoval pan Milan Krinke. Olinka se krásně předvedla a odnesla si V1 Vítěz třídy, Krajský vítěz a v závěrečných soutěžích se umístila na 2. místě v FCI1. Máme ohromnou radost.

21.4.2019 Štěňátka odcestovla k novým majitelům a Daisy zatím zůstává u nás. Všechna štěňátka ještě před odchodem podstoupila vyšetření u MVDr. Beránka s výsledkem negativní. Také nám přišly výsledky genetických vyšetření, výsledky najdete na jejich stránce. Vrh "D" jsme přesunuli do odchovů.

3.4.2019 Přidali jsme aktuální fotky štěňátek v 5 týdnech. Uvolnil se nám pejsek Darling Dobby. Pejsek je velice temperamentí a moc hezký ve stavbě těla. Dobby je vhodný jak na sport, tak na výstavy, ale i jako skvělý společník.

19.3.2019 Přidáváme aktuální fotky štěňátek ve 3 týdnech. Štěňátkům jsme také vymysleli jména. Všichni už chodí a začínají pěkně lumpačit.

16.3.2019 Dne 26.2. na svět vykoukl vrh "D". Narodilo se 5 štěňat (3 feny a 2 psi), bohužel jedna fenka už není mezi námi. Ostatní krásně prospívají a mají se čile k světu. Na stránce aktuální vrh najdete fotky ze 17 dnů. Pejsci stále hledají své nové páníčky.

5.1.2019 Na přelom února/března plánujeme poslední vrh po naší Keissi Manepo Ideál. Více informací najdete na stránce plánovaný vrh.

23.12.2018 Všem přejeme krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do Nového roku 2019.

23.9.2018 Od poslední aktualizace jsme se zúčastnili několika akcí. Nejdříve jsme byli s Olčou na oficiálních agility závodech v Pesoparku, kde si ve hře vyběhla 1 místo z 15 a v tuneliádě 2 místo z 15 s postupovou rychlostí 5,80m/s. Týden na to jsme se zúčastnili v sobotu MVP Mladá Boleslav. Olča se líbila a u pana rozhodčího Hořáka si vyběhla V2 r.CAC a v neděli jsme vyjeli do Městce Králové na trojzkoušky agility, kde si Olča splnila další dvě zkoušky SA1 na výborně na 1 a 3 místě. V sobotu 1.9. jsme jeli s Olčou na krajskou výstavu do Prahy a i tady se nám dařilo a odvezli jsme si V1 Vítěze třídy a Krajského vítěze. V ten samý den se konala NVP Olomouc, kam vyjeli s Casprem a i oni si odvezli moc hezkou známku a pořadí VN2. Týden na to se s Casprem zúčastnili krajské výstavy v Brně a tady již ve třídě mladých si Casper odvezl V1 a Vítěz třídy mladých a moc hezký posudek od paní rozhodčí J. Ovesné.

16.8.2018 Včera jsme si udělali výlet za Bartolomeem a poté za Caspianem. Co jsme slyšeli, tak oba dva dělají jen samou radost a jsme moc rádi, že jsme je mohli navštívit. Kluci jsou moc hezcí a ani jeden nezapře svojí maminku. 

4.8.2018 Přišli nám nové fotky kluků z vrhu C a také Bartolomea z předešlého vrhu. Byli jsme se podívat na MVP v Brně, kde se poprvé byl předvést Casper. Casper je moc šikovný a atmosféru výstavy zvládl úplně skvěle. Mimo majitelů Caspera se tam také byla podívat panička Brigit. Jsme moc rádi, že jsme vás mohli potkat, popovídat si a vidět naše odchovy. Také panička s Airin nezahálí a je můžeme pro změnu vidět na agility parkuru. Splněnou mají již zkoušku SA2. My byli s holkama také na agility zkouškách. Olča na jedněch, kde si vyběhla další zkoušku na výbornou a Keissi byla na dvou, ta si vyběhla dokonce tři zkoušky a umístila se na prvním, druhém a pátém místě.

3.3.2018 Přišli nám nové fotky kluků z vrhu C. Oba kluci krásně rostou a zlobí svoje nové páníčky.

Brigit Love se se svojí paničkou zúčastnila MVP v Brně v sobotu i v neděli. V oba dva dny si vyběhala známku velmi dobrá, ale i tak máme radost. V neděli jsme byli na výstavě i my s Olčou a ta si vyběhla V2 r.CAC. Jsme moc rádi, že jsme se mohli na výstavě potkat a popovídat si s páníčky od Brigit a Caspera. Z Brigit vyrostla krásná psí slečna s velikým temperamentem.

 

2.2.2018 Štěnda už jsou od minulého týdne u nových majtelů, proto jsme je přesunuli do odchovů. Ještě než odjely jsme byli u MVDr. Beránka na vyšetření očiček a oba kluci jsou negativní. Klukům také přišly genetické testy, jejich výsledky najdete na jejich stránce.

 

16.1.2018 Štěndům už je 6 týdnů. Oba kluci jsou očipovaní a znovu odčervení. Pěkně rostou a jsou velice zlobiví. Jako vždy jsme kluky fotili.

V sobotu 12.1. byla na své první výstavě naše odchovankyně Brigit Love. V konkurenci 9 fen si vyběhla známku výborná. Máme velikou radost a ještě jednou gratulujeme.

 

11.1.2018 Trochu se zpožděním přidávám fotečky z úterka, kdy klukům bylo už 5 týdnů. 

 

2.1.2018 Klukům jsou už 4 týdny. Dneska jsme je podruhé odčervovaly a začali jsme je přikrmovat. A jako obvykle jsme je fotili. 

 

26.12.2017 Štěňátkům už jsou 3 týdny. Pejsi si mezi sebou začínají hrát a zlobit. Nové fotky naleznete na jejich stránce.

 

19.12.2017 Dnes je štěňátkům 14 dnů. Oba kluci už koukají a jsou velice čilí. Dali jsme jim jména a poprvé jsme je odčervili. Nové fotečky najdete na jejich stránce.

 

14.12.2017 V úterý byl štěňátkům týden a tak jsme je fotili. Fotečky najdete v aktuálních vrzích.

 

10.12.2017 Dne 5.12. se nám narodil vrh "C". Narodili se dva zlatí pejsci. Oba se mají čile k světu a všichni tři jsou v pořádku. Více informací naleznete na aktuálním vrhu.

 

26.11.2017 Po dlouhé době jsou zaktualizované stránky.

7.10. a 8.10. jsme byli krýt Olču. Štěnda by se měla narodit na začátku prosince. Více informací najdete v plánovaných vrzích.

30.9. Byli s Angie na další výstavě a tentokrás si vyběhala V1 a Vítěze třídy.

28.9. Byla klubová výstava v Mladé Boleslavi, kde posuzoval Johny Andersson. Pan rozhodčí byl velice přísný a většina lidí dostala VD a nebo D. U nás to nebylo jinak a Keissi si ovezla VD4, ale i tak máme radost z hezkého posudku. Olča na výstavě nebyla, protože se nám začala hárat.

2.9. Byla klubová výstava v Hálově mlýně. Přijeli jsme tam už v pátek a byli tam do soboty, do konce výstavy. Posuzovala paní Eva Fialová a Keissi si od ní odvezla V3 a Olča V2 r. CAC.

26.8. Jsme byli na krajské výstavě, kam jsme se jeli jen podívat na Angie (Ayshu Gold Skotské jaro), která byla na své první výstavě a já byla zkusit junior handling. Angie je krásná fenka a není divu že si vybojovala V1 Vítěze třídy a i Krajského vítěze. Ještě jednou moc gratulujeme.

12.8. Byla mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi. Posuzovala Alenka Pokorn a posuzování bylo velice zvláštní, ale ani tak se holky neztratili a Keissi si odvezla V3 z třídy otevřené a Olča V2 r. CAC z třídy šampiónů.

Od 18.7. do 23.7.  jsme byli na psím táboře na Vysočině. Cvičila jsem jen s Olčou, ale Keissi byla s náma jako doprovod. Všichni jsme si to moc užili.

 

3.7.2017 Po delší době aktualizace. Olče přišel šampionát, je oficiálně Českou Šampionkou a měla by mít splněné podmínky pro udělení Klubového Šampiona.

27.5. se u nás na cvičáku pořádaly neoficiální závody v agility. V začátečnících SA soutěžila Olča a naše odchovankyně Airin a v závodnících SA Keissi. Všem třem se moc dařilo a krásně běhali. Olča měla 3 nejrychlejší běhy ve své kategorii, v jednom běhu bohužel schodila poslední tyčku, což ji odsunulo z 1 místa na 6/9, ale v druhém běhu už byla 1/9, dohromady 3/9 a v juniorech (dětech) 1/11. Airin měla běhy opravdu těsné s Olčou, takže v prvním běhu byla 1/9 a v druhém s jedním odmítnutím 5/9, dohromady 4/9 a v juniorech 2/11.  Keissi měla všechny běhy krásný a čistý, ale s závodníkama už je to těžké se umístit (jumping 5/8, agility 4/8 a celkově 4/8). Také se běžela tuneliáda, která ale byla zvláštně rozzařena (všichni začátečníci proti sobě a všichni pokročilí proti sobě),  holky neměli moc šancí, ale ani tak se neztratily a porazili i nějaké BOCky.

10.6. Jsme se zúčastnili zkoušek agility, kde Keissi splnila další dvě zkoušky na výbornou.

11.6. Byla v Lanškrouně krajská výstava, kterou posuzovala Anna Dzidt a obě holky se moc líbily. Keissi dostala V1 Vítěze třídy a Olča V1 Vítěze třídy a Krajského vítěze.

1.7. Jsme zase vyrazili na zkoušky agility a Olče se tu povedla složit první zkouška na výborně, takže si může připsat další zkoušku k již splněným.

 

20.5.2017 Dnes jsme se zúčastnili MVP v Litoměřicích. Vystavovali jsme obě holky v třídě otevřené (proti sobě) a měli proti sobě další dvě fenky. Holky se moc líbili a paní Adrijana Polgár udělila Olče V1 CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOS a tím splnila podmínky pro udělění Českého Šampiona, Keissi dostala V2 r.CAC a r.CACIB. Máme velikou radost.

 

14.5.2017 Včera (13.5.) jsme se zúčastnili Krajské výstavy psů v Hradci Králové. Olča se hezky předvedla a odvezla si od rozhodčího Milana Krinke krásný posudek a V1 Vítěze třídy a Krajského vítěze.

 

19.3.2017 Delší dobu jsme neaktualizovali naše stránky, ale přes zimu se toho opravdu moc nedělo. 

Největší novinka je, že jsme využili možnost zúčastnit se Cruftu na který se Olča kvalifikovala na podzim v Českých Budějovicích. Crufts se konal od 9.3. do 12.3. na klasickém místě v Anglickém Birminghamu. Je to ohromná akce a jsou tam k vidění opradnu nádherní jedinci sheltií. Určitě na to budem dlouho vzpomínat a ještě někdy bychom se tam chtěli jet podívat ať už se psema nebo bez nich. Pár fotek najdete ve fotogalerii.

Také nám přišli nové fotky štěňátek jak z vrhu A, tak z vrhu B. Za což majtelům moc děkujeme.

 

6.11.2016 Minulý týden jsme se s Olčou zúčastnili zkoušek vloh pasení (ZVOP), kterou splnila. Včera jsme absolvovali s Olčou zkoušku ZOP, kterou udělala na 88 bodů. 

 

12.10.2016 Dnes nám přišly výsledky genetických testů fen a štěňat z Vemodie. Výsledky najdete u fen a na stránce štěňat.

 

9.10.2016 Včera jsme se s Olčou zůčastnili MVP v Českých Budějovicích. Olynka se panu rozhodčímu Marku Wibierovi velice líbila a odnesla si od něj V1 CAC, CAC ČMKU, CACIB, Cruft´s qualification 2017, BOB a postoupila do užšího výběru (mezi 6 nejlepších) FCI1. Máme ohromnou radost.